Nápojový lístokOvocné čaje

Sú vhodné pre všetky vekové kategórie, predovšetkým pre deti, pretože neobsahujú kofeín ani žiadne iné povzbudzujúce látky. Ideálne hasia smäd a výborne osviežujú. Je možné ich pripravovať teplé aj chladené.


Bobobuli (4) 2,90 Eur

Zloženie: čierny čaj z Assámu, Nilgiry a z Číny, s kúskami a listami čiernych ríbezlí, prír.aróma
Účinky: Čaj na posilnenie imunity a zvýšenie aktivity.


Čaj majstra FU s moringou (6) 3,20 Eur

Zloženie: moringa, jabĺčka, ananás, hrozienka, citrón, papája, mrkva, prír.vôňa
Účinky: Čaj s výraznými účinkami pre tvorbu zdravej krvi, zlepšenie látkovej výmeny, posilnenie imunity. Pôsobí na hormonálnu rovnováhu, je vhodný aj pre zlepšenie stavu pri žalúdočných vredoch a ekzémoch. Má výrazné protizápalové účinky.


Dúhový punč priateľstva (16)3,50 Eur

Zloženie: Ibištek krvavý,, jabĺčka, baza, škorica, hrozienka, jahody, maliny, ríbezle, lupienky kokosu, papája, ananás, pomaranč, mrkva a červená repa
Účinky: Čaj ideálny na fungovanie a obranyschopnosť organizmu. Je čajom dobrej energie, zabraňuje jarnej únave. Je vhodný aj pre deti.


Elixír krásnych žien (22)3,90 Eur

Zloženie: ibištek krvavý, jabĺčka, šípky, škorica, hrozienka, ananás, čierne ríbezle, papaya, baza, pomaranč, mandle, prír. vôňa
Účinky: Čaj vhodný na krv, imunitu, spomaľuje starnutie a je vhodný na omladenie pokožky a harmonizáciu organizmu, pomáha zachovávať pevnú a zdravú pleť a vlasy.


Red Energy BIO (65)3,50 Eur

Zloženie: jabĺčka, cvikla, hrozienka, plody bazy, černice, červené ríbezle.
Účinky: Ideálne hasia smäd a pôsobia osviežujúco. Majú vysoký obsah vitamínu C, takže sú ideálne pri prevencii proti prechladnutiu.


Slnečný čaj (67)3,40 Eur

Zloženie: pomaranče, jablká, karotka, pomarančovo-marhuľový koncentrát
Účinky: Má vysoký obsah antioxidantov, je ideálny na regeneráciu organizmu. Zmierňuje účinky tepla a podporuje trávenie.


Pina Colada (93) 3,30 Eur

Zloženie: ibištek, ruže, pomarančová kôra, kúsky jablka, kokosové lupienky, prír.aróma
Účinky: Čaj na posilnenie imunity a zvýšenie aktivity, osviežujúci, vitamínový nápoj.


Kiba flip (94)3,30 Eur

Zloženie: kvety ibišteka, kúsky banánu, višne, kandizovaný ananás, hrozno, prír.aróma
Účinky: Čaj na posilnenie imunity a zvýšenie aktivity, osviežujúci, vitamínový nápoj, vhodný aj pre tehotné ženy a deti.


Zázvorový čaj2,60 Eur

Zloženie: zázvor čerstvý
Účinky: Čaj na posilnenie imunity, má silné protizápalové analgetické účinky. Má významný vplyv na gastrointestinálny trakt a rakovinové bunky.Čaje maté

Maté je posvätná bylina, Cezmína paraguajská. Okrem mateínu obsahuje viac ako 20 aminokyselín, vitamíny B1, B2, C. Zastúpené sú minerálne látky ako mangán, magnézium, vápnik, železo, fosfor. Maté pôsobí zároveň močopudne, podporuje trávenie, napomáha pri odburávaní tukovej vrstvy v tele.


Yerba Maté s citrónom (19)1,90 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Yerba maté, výťažok z citrónu.
Účinky: Znižuje únavu, zlepšuje pamäť, odstraňuje poruchy spránku, spomaľuje process starnutia. Zmierňuje účinky stresu na organizmus.


Yerba Maté o žeň-šeňom (24) 1,80 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Yerba mate, výťažok zo žeň-šeňu.
Účinky: Aktívny nápoj s výrazným obsahom mateínu. Stimuluje centrálny nervový system a na rozdiel od kofeínu, nie je návykový. Jeho pravidelné pitie zvyšuje kvalitu bdenia I spánku.Čaje matcha

Matcha Kyoto Ceremonial (64) 6,30 Eur

Zloženie: Čaj Matcha obsahuje aminokyseliny, pričom jednou z nich je L-Theanine, ktorý sa v rastline vytvára počas jej obdobia tienenia. L-Theanine má ukľudňujúce účinky, čo zjemňuje stimulujúci charakter čajového kofeínu.
Účinky: Prášková forma čaju podľa japonských výskumov obsahuje takmer 10 násobné množstvo polyfenolov a antioxidantov ako bežný čaj, 2x viac antioxidantov ako pohár červeného vína, a približne 9x viac betakaroténu ako špenát, a 4x viac než karotka. Významne zvyšuje energiu ( cca 8-10 h ), bez vedľajších účinkov , pozitívne vplýva na duševnú bdelosť, zvyšuje pohodu a znižuje stres. Zvyšuje odolnosť organizmu upravuje krvný tlak znižuje úroveň (zlého) LDL cholesterol, polyfenoly a katechíny účinne pomáhajú pri boji s rakovinou a pri prevencii zlepšuje peristaltiku čriev.Pu-erh

Pu-erh čaj je vďaka svojim liečivým účinkom absolútne účinným pomocníkom v boji s nadváhou, je nazýváný tiež požierač tukov. Pomáha z pečene odvádzať nepotrebné látky a zintenzívňuje látkovú výmenu.


Pu-erh (47) 3,30 Eur

Viacnálevový (3-4)
Zloženie: Pu erh z provincie Yunnan, dodatočne fermentovaný
Účinky: Čaj ovplyvňuje telesnú hmotnosť, znižuje hladinu tukov a chole- sterolu v krvi. Je ideálny pri cukrovke a problémoch s trávením, prípadne po nadmernom požití alkoholu, resp. po konzumácii ťažko stráviteľných jedál.Čierne čaje

Čierny čaj je známy hlavne svojimi stimulačnými účinkami, za ktoré je zodpovedný teín. Obsahuje triesloviny, katechíny, taníny, vitamín B1, fluór, draslík a ďalšie prospešné látky.


Assam Mangalam GFBOP Clonal (9) 4,50 Eur

Zloženie: Čierny indický čaj z nížin Assámu, z najlepšej oblasti Mangalam.
Účinky: Čaj má vďaka teínu povzbudzujúce účinky, ktoré nastupujú pomalšie než u kávy, ale trvajú dlhšie. Je ideálny na pitie počas dňa. Čaj je vhodný pripraviť aj s pridaním mlieka.Keemun Gong Fu (54) 2,90 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čínsky červený čaj jemného charakteru s chuťou sušeného ovocia.
Účinky: Čaj podporuje zdravie ústnej dutiny, je ideálnou prevenciou proti cukrovke, rakovine a kardiovaskulárnym chorobám. . Pozitívne vplýva na tráviaci trakt, urýchľuje metabolizmus, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje tvorbu vrások a zabraňuje strate elasticity pokožky. Pozitívne ovplyvňuje koncentráciu a boj proti stresu.Ajurvédske čaje

Ajurvédske bylinné čaje sú jedinečnou kombináciou bylín a ich liečivých účinkov. Sú to čaje vitality, energie a sily, s afrodizikálnymi účinkami.


Klenot Orientu (3) 3,20 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čínska Sencha, Gunpowder, Wu Lu, Pai Mu Tan, čínsky jazmín, ruža, nechtík, nevädza, prír.vôňa.
Účinky: Čaj očisty, vitality a imunity. Pôsobí pozitívne pri optimalizácii telesnej hmotnosti, posilňuje srdce a cievy, omladzuje pokožku a pôsobí protinádorovo a upokojuje nervový systém.


Lemonica (11) 3,20 Eur

Zloženie: Zelený čaj, citrón, pomaranč, kvety nechtíka, prír.vôňa.
Účinky: Svieži čaj očisty a vitality.


Tantra (20) 2,90 Eur

Zloženie: Rooibos, kokosové lupienky, zázvor, škorica, jabĺčka, kardamón, čierne korenie, mandle, prír.vôňa
Účinky: Čaj vitality a chute do života. Je ideálny na 3-týždňovú ozdravnú kúru.


Fit figúra (26) 3,20Eur

Zloženie: Zelený a čierny čaj, guarana, manna, maté, slnečnica, žihľava, vitamín C, červené ríbezle, trnky, pr. Vôňa
Účinky: Čaj vhodný na zoštíhľovacie, omladzovacie a skrášľovacie kúry.


Oči-oči-ča (29) 3,90Eur

Zloženie: Čaj pripravený zo Svätojánskeho čaju s pridaním semien vysokohorskej bazalky. Účinky: Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, je vhodný na očistu tráviaceho traktu, pôsobí protivírusovo, protinádorovo, stimuluje imunitný system a pomáha liečiť astmu a alergie. Je to čaj na povzbudenie tela a mysle. Nie je vhodný pre tehotné ženy!


Kamasútra (30) 3,20 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čínska Sencha, Muira Puama, Pao-Chung, ružové kvety, kaktusové kvety, prírodná vôňa.
Účinky: Čaj pôsobí na zníženie cholesterolu v krvi, odstraňuje únavu a skleslosť, mierni účinky stresu, posilňuje cievy, pozitívne pôsobí na chrup a kosti, omladzuje pokožku. Je ideálny pri zoštíhľovacích a omladzovacích kúrach.


Čaj kráľa opíc (36) 3,20 Eur

Zloženie: Rooibos, škorica, zázvor, kardamon, červené a čierne korenie, vanilka, kvety nevädze, prír.vôňa.
Účinky: Čaj posilňujúci zdravie a energiu, zvyšuje aktivitu. Je ideálny na 3-týždňovú ozdravnú kúru.


Čaj siedmych čakier (37) 3,20Eur

Zloženie: Tulsi (posvätná bazalka), honeybush, jabĺčka, škorica, vervain, citrónová tráva, listy citrónu, nechtík, prír.vôňa
Účinky: Čaj ideálny na posilnenie imunity, pôsobí protivírusovo a antibakteriálne, znižuje hladinu cholesterol a pomáha znížiť hladinu cukru v krvi. Je vhodný na očistu organizmu a pri kontamináccii ortuťou, chráni telo pred žiarením (slnko, počítač, rontgen, ožarovanie).


Erotikon (40) 3,20 Eur

Zloženie: Rooibos, jabĺčka, škorica, vanilka, ibištek, šípky, klinčeky, citrónová tráva, čučoriedky, hrozienka, mandle, vervain, pomaranč, lipový kvet, aníz, kvet nevädze,
Účinky: Čaj vitality, energie a sily.


Masala Chai (42) 3,20 Eur

Zloženie:Čaj z Assámu a Nilgiri, kúsky zázvoru, kardamón, škorica, klinčeky, aníz, fenikel
Účinky: Čaj má silné antibakteriálne a afrodiziakálne účinky, je vhodný na povzbudenie a doplnenie energie.


Chilli čaj (44) 3,20 Eur

Zloženie: Assámsky a čínsky čierny čaj, čilli, kakao, kúsky čokolády, čierne korenie, sójový lecitín, pšeničný škrob a kultúra, pr. vôňa
Účinky: Čaj vďaka bylinám, ktoré obsahuje, sa zvykne používať aj na ozdravné kúry.


Puernika (45) 3,20 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čínsky čierny čaj, pu erh, citron, nevädza, vanilka, prír.vôňa
Účinky: Čaj na povzbudenie a vzpruženie tela a mysle.


Slnko Himalájí (46) 3,20 Eur

Zloženie: Tulsi, zelený rooibos, zázvor, škorica, vervain, harmanček, levanduľa, ruža, pr. vôňa
Účinky: Pomáha zbaviť telo toxických metabolitov, prečisťuje pečeň a vnútorné prostredie, zvyšuje obranyschopnosť tela a posilňuje imunitu, optimalizuje telesnú hmotnosť. Používa sa úspešne pri zoštíhľovacích a omladzovacích kúrach, horká chuť koreluje s funkciou srdca, pomáha posilňovať srdca a cievy, používa sa pri kardiovaskulárnych ochoreniach, pôsobí antibakteriálne, antivírovo a dezinfekčne. Mierni účinky stresu, posilňuje cievy, chrup, kosti a omladzuje pokožku. Kontroluje hladinu cholesterolu v krvi. Nie je vhodný pre tehotné ženy.


Yogi Masala (69) 3,60 Eur

Zloženie: Zázvor, škorica, klinček, biele korenie, kardamón, čierny čaj
Účinky: Čaj má veľmi silné povzbudzujúce účinky.


Yogi čaj (73) 3,30 Eur

Zloženie: Zázvor, škorica, klinček, čierne korenie, kardamón, čierny čaj
Účinky: Čaj je výborný na prehriatie organizmu, má antibakteriálne účinky, posiľuje imunitu, pomáha pri nachladení, kašli a zápaloch a bolestiach krku, únave, bolestiach hlavy a podporuje mozgovú činnosť. Zmes korenia podporuje trávenie a vylučovanie, čistí krv. Voňavý a sladký Yogi čaj také uvoľňuje myseľ k relaxácii a pôsobí ako jemné afrodiziakum.Bylinné čaje

Kvety chryzantém Superior (38) 4,50 Eur

Zloženie: Najjemnejšie kvety čínskej chryzantémy.
Účinky: Čaj má silné antiseptické účinky, zabraňuje infekciám dýchacích ciest, znižuje horúčky, vysoký krvný tlak, bolesti hlavy, očisťuje pečeň, zlepšuje videnie, odstraňuje bolesť, zápaly, uvoľňuje kŕče a pomáha aj diabetikom.


Mursalský čaj (48) 2,90 Eur

Zloženie: Mursalský čaj – ranhoj horský
Účinky: Čaj protizápalový, antimikrobiálny, antibakteriálny a antireumatický, ideálny proti chudokrvnosti, bronchitíde a bronchiálnej astme,angine, proti bežnému prechladnutiu a emfyzému pľúc.


Stop chrípke (74) 2,30 Eur

Zloženie: Lipa, kvet bazy, koreň ibišu, hluchavka, šípky
Účinky: Čaj je vhodný pri začína5júcich príznakoch chrípky.


Kašeľ a priedušky (75) 2,30 Eur

Zloženie: Lipa, kvet slezu, koreň ibišu, list pľúcnika a podbeľu, rebríček, vňať fialky a veroniky
Účinky: Čaj vhodný na uvoľnenie dýchacích ciest, na posilnenie imunity. Uľavuje pri chrípkových príznakoch, pri zápale priedušiek, nádche, kašli, bolestiach v krku.Rooibosy

Honeybush (1) 1,90 Eur

Zloženie: Medový ker, typický svojou sladkastou chuťou doplnenou o výraznú medovú vôňu.
Účinky: Čaj bohatý na minerály, antioxidanty a stopové prvky. Pôsobí antibakteriálne, proti plesniam a vírusom. Podporuje trávenie, reguluje hormonálnu rovnováhu a znižuje osteoporózu. Pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu. Je vhodný aj pre deti.


Nílsky čaj (28) 3,20 Eur

Zloženie: Medový ker Rooibos s kúskami vanilky
Účinky: Posilňuje imunitný systém, pôsobí proti alergiám. Chráni zuby vďaka vysokému obsahu fluóru, odporúča sa pre diabetikov, upravuje hladinu cukru. Pomáha pri kožných ochoreniach a skrášľuje pleť. Spomaľuje procesy starnutia, mierni depresie. Pomáha lepšie spaľovať tuky, je vhodný pre rastúce deti, športujúcu mládež, ľudí s fyzickou záťažou a starších ľudí i s osteoporózou.Biely čaj

Pin-Pivonka (35) 3,70 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Biely čínsky čaj , citrónová tráva, guáve, slnečnicový kvet, jahoda, ruža
Účinky: Čaj s veľkým obsahom polyfenolov a antioxidantov, ktoré môžu znížiť hladinu voľných radikálov. Odporúčajú sa na zníženie "ohňa" v tele, pomáhajú pri podráždenosti, nervozite, hyperaktivite a pri zápaloch. Pomáhajú s termoreguláciou, a sú vhodné pri zoštíhľovacích a omladzovacích kúrach.Zelené čaje a Oolongy

Da Bai Hao Jasmin (13) 4,90 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čínsky zelený jazmínový čaj
Účinky: Čaj pomáha najmä v jarnom období pri zvýšenom výskyte alergénov. Pôsobí antidepresívne, proti kŕčom a pomáha pri odbúravaní stresu. Navodzuje pocit spokojnosti a optimizmu až eufórie. Obnovuje v tele rovnováhu energií a pôsobí na celkovú revitalizáciu organizmu. Jazmín pôsobí ako afrodiziakum a je vhodný aj pri problémoch v súvislosti so ženským reprodukčným systémom.


Nai Xian Jin Xuan (25) 5,50 Eur

Viacnálevový (3-4)
Zloženie: Čajové lístky kultivaru Jin Xuan, s pridaním mliečnej esencie.
Účinky:Čaj vhodný pre detoxikáciu organizmu, pri omladzovacích kúrach, optimalizuje telesnú hmotnosť, pôsobí priaznivo na kardiovaskulárny system, má antibakteriálne a antivírové účinky, pôsobí proti alergiám, posilňuje cievy, chrup a kosti.


Gaba Oolong (31) 5,50 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čajové lístky Gaba z vysokohorskej oblasti Taiwanu
Účinky: Čaj s najvyšším obsahom antioxidantov, odporúča sa na vytvorenie rovnováhy vnútorného prostredia, pozitívne pôsobí na činnosť mozgu a na správne vedenie nervových vzruchov.


Tie Guan Yin (32) 3,50 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Čaj Tie Guan Yin so zvlnenými listami so zúbkovaním.
Účinky: Čaj vhodný pri detoxikácii a pri optimalizácii telesnej hmotnosti. Pôsobí priaznivo na kardiovaskulárny system, má protinádorové účinky, odstraňuje únavu a zmierňuje stres.


Kukicha (33) 4,10 Eur

Viacnálevový (3-4)
Zloženie: Japonský zelený sypaný čaj – extra trieda
Účinky: Čaj má alkalizujúci efekt (posilňuje krv) a preto nás posilní a osvieži, keď sme unavení. Má upokojujúci účinok pri nespavosti. Môže odstrániť nevoľnosť a gastritídu. Tento jemný nápoj osviežuje, zmierňuje bolesti hlavy, zlepšuje krvný obeh, podporuje trávenie.


Genmaicha (34) 3,20 Eur

Zloženie: Zelený čaj Sencha s praženou nadýchanou ryžou.
Účinky: Čaj ideálny pre uľahčenie trávenia po nadmernom požití alkoholu, alebo po konzumácii ťažkých jedál, alebo sushi Je bohatým zdrojom antioxidantov, znižuje hladinu cholesterolu, pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém. Pripisujú sa mu protirakovinové účnky. Odporúčame pri detoxikácii organizmu.


Bancha (49) 3,50 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Bancha zelený čaj
Účinky: Čaj má upokojujúce a harmonizujúce účinky. Pôsobí detoxikačne, pomáha prečisťovať pečeň. Posilňuje obranyschopnosť tela a imunitu. Optimalizuje telesnú hmotnosť, používa sa pri zoštíhľovacích a omladzovacích kúrach.


Ginseng Oolong – žeňšeň (61) 5,70 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Oolong zelenšieho typu. Drobné, pevne zvinuté lístky sa po spracovaní obalia v mletom korení ženšeňu.
Účinky: Čaj má pozitívny vplyv na zdravie, príjemnú vôňu a nasladlú chuť vďaka ženšeňu. Má stredne povzbudzujúce účinky, vhodný predovšetkým na doobedňajšie popíjanie. Je mimoriadne vhodný počas chladných dní, má zahrievacie účinky. Vďaka ženšeňu dodáva vitalitu a nevyhnutné látky pre organizmus.


Gue Hua Oolong – kvetinová bohyňa (62) 4,90 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Oolong s pridaním rozdrveného prášku okvetných lístkov rastliny Osmanthus Fragrans, tzv. Osmantus vonný.
Účinky: Čaj vhodný pri detoxikácii organizmu, zvyšuje obranyschopnosť, ideálny pri optimalizácii telesnej hmotnosti. Ideálny v boji proti alergiám, posilňuje cievy, chrup a kosti. Znižuje cholesterol, mierni účinky stresu a duševného vypätia.Darjeeling

Obsahuje kofeín, taníny, triesloviny, ktoré povzbudzujú krvný obeh, uvoľňuje svalové krče, zabraňuje zubnému kazu, je významným antioxidantom.


Darjeeling Goomtee FTGFOP1 (12) 6,50 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Pravý čierny čaj Darjeeling Himalaya
Účinky: Čaj povzbudzujúci krvný obeh, pozitívne pôsobí na uvoľnenie svalových kŕčov, zabraňuje zubnému kazu a je významných antioxidantom.


Darjeeling Gopaldhara FTGFOP1 (59) 3,70 Eur

Viacnálevový (2-3)
Zloženie: Výimočný čaj veľmi lahodného prvého zberu
Účinky: Pomáha udržať optimálne duševné a fyzické zdravie. Podporuje srdečnú funkciu, pomáha udržať vitalitu. Pôsobí na odolnosť voči stresu.Kvitnúci čaj

Kvitnúci čaj “Lesná víla” 2,00 Eur

Zloženie: čaj, ručne viazaný z mladých dlhých ihličkovitých púčikov zeleného čaju tak, že po zaliatí sa jeho lístočky v horúcej vode rozvinú a spomedzi nich sa uvoľnia kvitnúce kvety.
Účinky: Pomáha na imunitu, detoxikáciu, ozdravenie a posilnenie tela a duše.
Čaje k tradičnej príprave metódou Kung Fu Tea ceremónie

Wu Yi Shan Shui Hsien (57) 5,50 Eur

Zloženie: Kvalitná trieda "útesového čaju"-oolong. Nálev je hnedooranžový, vôňa výrazná, chuť silná s pomerne sladkou dochuťou.
Účinky: Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárne choroby, pri dlhodobom užívaní spomaľuje procesy starnutia.


Gaba zelená imperiál (51) 6,00 Eur

Zloženie: Zelený sypaný čaj, organic management, pestované vo vysokohorských podmienkach na čajových plantážach v oblasti Chiyai v horstve Alishan vo výške 2000m.
Účinky: Čaj s najvyšším obsahom antioxidantov, odporúča sa na vytvorenie rovnováhy vnútorného prostredia, na činnosť mozgu i správne vedenie nervových vzruchov. GABA môže pomôcť redukovať stres, frustráciu, strach, depresie a zlepšiť kvalitu spánku. Dostatok GABA kyseliny v organizme môže zvyšovať sexuálnu aktivitu u mužov i žien a tiež produkciu kolagénu, ktorý pomáha uchovať si pružnú a hladkú pokožku bez vrások. Naopak, nízke hladiny GABA kyseliny môžu zapríčiniť nepokoj, náladovosť, nervozitu a u žien poruchy menštruačného cyklu.


Tamaryokucha Premium A (70) 6,50 Eur

Zloženie: Tamaryokucha sa pestuje v oblasti Šizuoka (Shizuoka) neďaleko hory Fudži (fuji). Lístočky počas spracovania získavajú špecifický tvar a vynikajú tmavou farbou a jemným leskom. Vo vôni čaju sa snúbi klasický závan mora a morských rýb, tak typický pre japonské čaje a intenzívna svieža ovocná vôňa čajového listu.
Účinky: Obsah teínu je na hladine pre zelený čaj a Tamaryokuča je vhodná k celodennému popíjaniu. Zbavuje telo toxických metabolitov, prečisťuje pečeň, optimalizuje telesnú hmotnosť, priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém, pôsobí proti alergiám. Odstraňuje únavu, mierni účinky stresu a duševného vypätia. Má protinádorové účinky.Čaje vhodné s mliekom

Honeybush s mliekom (1) 2,30 Eur

Zloženie: Medový ker, typický svojou sladkastou chuťou doplnenou o výraznú medovú vôňu.
Účinky: Čaj bohatý na minerály, antioxidanty a stopové prvky. Pôsobí antibakteriálne, proti plesniam a vírusom. Podporuje trávenie, reguluje hormonálnu rovnováhu a znižuje osteoporózu. Pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu. Je vhodný aj pre deti.
A:7


Nílsky čaj s mliekom (28) 3,60 Eur

Zloženie: Medový ker Rooibos s kúskami vanilky
Účinky: Posilňuje imunitný systém, pôsobí proti alergiám. Chráni zuby vďaka vysokému obsahu fluóru, odporúča sa pre diabetikov, upravuje hladinu cukru. Pomáha pri kožných ochoreniach a skrášľuje pleť. Spomaľuje procesy starnutia, mierni depresie. Pomáha lepšie spaľovať tuky, je vhodný pre rastúce deti, športujúcu mládež, ľudí s fyzickou záťažou a starších ľudí i s osteoporózou.
A:7


Masala Chai s mliekom (42) 3,60 Eur

Zloženie: Čierny čaj z Assámu a Nilgiri, kúsky zázvoru, kardamón, škorica, klinčeky, aníz, fenikel
Účinky: Čaj má silné antibakteriálne a afrodiziakálne účinky, je vhodný na povzbudenie a doplnenie energie.
A:7


Chilli čaj s mliekom (44) 3,60 Eur

Zloženie: Assámsky a čínsky čierny čaj, čilli, kakao, kúsky čokolády, čierne korenie, sójový lecitín, pšeničný škrob a kultúra, pr. vôňa
Účinky: Čaj vďaka bylinám, ktoré obsahuje, sa zvykne používať aj na ozdravné kúry.
A:7


Yogi Masala s mliekom (69) 4,00 Eur

Zloženie: Zázvor, škorica, klinček, biele korenie, kardamón, čierny čaj
Účinky: Čaj má veľmi silné povzbudzujúce účinky.
A:7


Yogi čaj s mliekom (73) 3,70 Eur

Zloženie: Zázvor, škorica, klinček, čierne korenie, kardamón, čierny čaj
Účinky: Čaj je výborný na prehriatie organizmu, má antibakteriálne účinky, posiľuje imunitu, pomáha pri nachladení, kašli a zápaloch a bolestiach krku, únave, bolestiach hlavy a podporuje mozgovú činnosť. Zmes korenia podporuje trávenie a vylučovanie, čistí krv. Voňavý a sladký Yogi čaj také uvoľňuje myseľ k relaxácii a pôsobí ako jemné afrodiziakum.
A:7Nápoje s horúcim mliekom

Matcha Latte (63) 3,50 Eur

Horúce napenené mlieko s čerstvo vyšľahaným zeleným japonským mletým čajom Matcha. Matcha obsahuje veľa chlorofylu a železa.
A: 7


Sahlab (Salep) 3,20 Eur

Arabský mliečny nápoj so škoricou.
Považuje sa za afrodiziakum Horúce napenené mlieko s čerstvo vyšľahaným sahlabom.
A: 1,,7Ľadové čaje a miešané nápoje

Matcha Sunshine (63) 2dl 3,80 Eur

(Osviežujúci nápoj z japonského zeleného čaju Matcha a kvalitného 100% pomarančového džúsu, ľad)

Bancha ľadový čaj (60) 4 dl 3,00 Eur

(Bancha Shizuoka, citrón, trstinový cukor, ľad)

Sencha ľadový čaj (66) 4dl 3,00 Eur

(Sencha China, citron, trstinový cukor, ľad)

Mätový ľadový čaj (80) 4dl 3,00 Eur

(Mäta Nana, citron, mätovo limetkový sirup, ľad)Horúca čokoláda

Čokoláda LYRA Mexico 2,90 Eur

Mliečna odrodová čokoláda s obsahom kakaa 40%. Je charakteristická svojou arómou, najviac je podobná angelike lesnej, žeň-šeňu a vôni dubového sudu od whisky. Zostávajúci pocit je veľmi robustný, pražené lieskovce a čierne slivky. Chuť ostáva ešte dlho po konzumácii.
A: 7


Čokoláda LYRA Sao Thome 2,90 Eur

Čistá horká odrodová čokoláda s vysokou koncentráciou kakaa, až 70%.
Obsahuje kakaové bôby výlučne z oblasti Sao Thome. Nepatrne korenistá aróma s nádychom cappucina. Chuť je najprv jemne horká, plan, s odtieňom kandovaného čierneho bobuľového ovocia. Potom príde kvetová chuť doplnená kávovými zrnami. Nakoniec sa vynorí príjemná dubová aróma.
A: 7


Čokoláda LYRA Stévia 2,90 Eur

Čistá horká odrodová čokoláda sladená výťažkom z rastliny Stévia, ktorá dáva prirodzenú prírodnú sladkosť. Obsahuje kakaové bôby, polydextrózu, sójový lecitín, kakaové maslo, prírodnú vanilku, stéviu.
A: 7Káva

Espresso 1,70 Eur

Capuccino2,10 Eur

Café Latté2,10 Eur

Nescafé 1,70 Eur

Nescafé so zmrzlinou a šľahačkou 2,80 Eur
A: 7


Zmrzlina

Zmrzlina malá porcia 2,20 Eur

Mix 2 kopčekov podľa vášho výberu si šľahačkou a čajom matcha
A: 1,3,7


Zmrzlina veľká porcia 3,30 Eur

Mix 3 kopčekov podľa vášho výberu so šľahačkou a čajom matcha
A: 1,3,7Ostatné

Smotana do kávy 0,20 Eur

Med 0,40 Eur

Citrón0,20 Eur

Alergény uvádzané v nápojovom lístku:
A: číselne označenie alergénu
1: Glutén – pšenica, ovos,pšenica špaldová
3. Vajcia
5. Arašídy
6. Sója
7. Mlieko
8. Orechy

Na čaj je použité min.5g sypaného čaju, celkový objem čaju je min. 2,5 dl, podľa druhu. Pri viacnálevových čajoch je voda dodávaná v 1l termoske.

V prípade, že máte záujem spestriť si chvíle strávené v našej čajovni, ponúkame k dispozícii spoločenské hry, krížovky, časopisy, zapožičanie literatúry. Nech sa páči, informujte sa u obsluhy.

Prevádzkovateľ:
SEVEN SENSES s. r. o.,Rovníková 2,821 02 Bratislava,
E-shop: www.sevensenses.sk, e-mail: info@sevensenses.sk